Events

Psy-High 2014

Od října do prosince uspořádáme sérii kulturních událostí s podtitulem Psy-High Intermezzo, které mají za úkol reflektovat a oslavit 2 roky P-H, rozvíjet jeho myšlenky a benefičně se podílet na snížení finančního dluhu posledního ročníku. Těšte se na koncerty (včetně alternativních setů), vernisáže, přednáškové cykly, workshopy, domácí jídlo i pití… K vidění budou novinky i věci, které jste na P-H už měli možnost vidět (a dojde i na to, co jsme nakonec do programu P-H z různých důvodů nemohli zařadit).

Letošní (druhé) Psy-High se neslo v duchu elementu Země, z mytopoetického hlediska tedy bylo naším cílem ustálení a upevnění. Těžko se popisuje, jaké to v lesním lomu U sv. Josefa v Hořicích bylo… Rozhodně se ale vyplatí shrnout, co jsme si z letošního ročníku odnesli a jaký to má vliv na budoucnost Psy-High. Platí to o to víc vzhledem ke konceptu P-H jako čtyřletého cyklu – nacházíme se totiž v poločase.

Proces “uzemnění” je uvnitř kolektivu znát a cítíme, že je P-H na důležitém rozcestí v mnoha ohledech najednou. Kvůli rostoucímu zájmu teď stojíme před rozhodnutím, jestli Psy-High omezit rozsahem, nebo ho spíš do určité míry profesionalizovat. Bohužel ani dramaturgie nakonec nesedla zrovna tak, jak bychom si bývali přáli, takže budeme přehodnocovat i celkovou skladbu a rozsah programu. Velké rezervy cítíme taky v tvarování a upravách prostoru i v základním zázemí akce. Samozřejmě nás překvapila a paralyzovala finanční ztráta, která je v kontrastu s neočekávaně vysokou návštěvností obzvlášť nepříjemná – o to víc, že je zapříčiněna především vlastní neefektivitou a špatným plánováním. Všechna tahle témata bychom chtěli řešit společně s lidmi, které P-H zajímá a kteří na něm byli, nebo by na něj v budoucnu chtěli jet – to je hlavní smysl setkání, na která vás chceme pozvat.

Snažíme se znovu zamyslet nad základními otázkami “Co je to Psy-High?” a “Co by Psy-High mohlo a mělo být?”. V samotném kolektivu se mění hodně věcí, přichází noví lidé zaplňující mezery ve vědomostech a schopnostech, další lidé zase odcházejí, protože jim náš přístup nevyhovuje. Díky tomu se zdá, že všichni začínáme mít mnohem lepší představu, o co nám jde – a to je dobrá zpráva pro P-H 2015.

Srdečně vás všechny zveme na sérii “mezi-Psy-High” akcí:

Pátek 31.10. 2014 @ Cafe v Lese – ASSTMA, SÍTĚ, LATVIRI + vernisáž fotografie Jan Škop

Psy-High Intermezzo I.

FBG+last.fm

 

Pátek 14.11. 2014 @ TBA – Přednáškový seminář 1

První ze dvou přednáškových seminářů o myšlenkách, které inspirovaly vznik Psy – High a které považujeme za důležité a zajímavé. Jde v podstatě o lehký úvod do témat kontrakultury, neotřelých způsobů uvažování, mystiky, mytopoetiky, šamanismu a aktivismu. Účast doporučujeme každému, kdo se chce hodně věnovat zkoušení nových věcí a chce se na své výpravy za neznámem připravit, co nejlépe to jde.

FBG+

 

Sobota 30.11. 2014 @ Klubovna – OR, SAIGA, RAWOOZE, LAMBDA + debata + autorské čtení Janele z Liků

.………………….

OR – noise hardcore

http://www.silver-rocket.org/katalog/or-or

SAIGA – raw stoner

https://saigarocks.bandcamp.com/

LAMBDA – stoner rock

http://lambdaband.bandcamp.com

RAWOOZE – noise rock

http://bandzone.cz/rawooze

FBG+last.fm

Čtvrtek 11.12. 2014 @ Dejvická Klubovna – MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO, DEAD PIGEON //inDUB, Pejsek a Kočička/Pustina, Borax + workshop + autorské čtení Petra Strá

Psy-High Intermezzo IV.

———

MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO
http://www.landminealert.org/band/14/mutanti-hledaj-vychodisko/
http://www.hisvoice.cz/clanek_568_mutanti-hledaj-vychodisko-demo-2010.html

PEJSEK A KOČIČKA/PUSTINA
https://www.youtube.com/watch?v=m0Ud4gguMcE
https://soundcloud.com/pejsekodkocicky
http://bandzone.cz/pustina

DEAD PIGEON /inDUB
industrial hypertension meets ambient asphyxiation

BORAX
breakcore / noise / harsh / /**/*/*/–+ (also known from LVC LBK, Innocenc VI.)

FB G+last.fm